تبلیغات
دانستنی ها - اپل نقش سامسونگ در تولید تراشه A6 را کم رنگ کرد تا وابستگی به بزرگترین رقیبش را به حداقل برساند

Apple A6
Apple A6

پیش‌تر در زومیت خواندید که سامسونگ تولیدکننده اصلی تراشه A6 اپل است، تراشه‌ای که در تلفن آیفون ۵ بکار گرفته شده است. اما اختلافات میان اپل و سامسونگ و رقابت جدی این دو ابرکمپانی در بازار تلفن‌های هوشمند باعث شده، تا اپل به دنبال کاهش ارتباطات کاری با رقیب و شریک تجاری خود باشد. سامسونگ همواره یکی از شرکای تجاری کلیدی اپل در تامین قطعات مورد نیاز آیفون، آپید و آیپاد بوده است.

تا به امروز بخش زیادی از سیستم‌-روی-یک-‌چیپ‌های Ax اپل توسط سامسونگ تولید شده‌اند، پردازنده‌هایی که قلب محصولات اپل بوده‌اند. اما براساس گزارش The Korea Times، اپل در حال کاهش ارتباط کاریش با سامسونگ در زمینه تولید A6 است. بنا به این گزارش یک شخص ناشناس از سامسونگ گفته:

سامسونگ با اپل توافق کرده تا تولید پردازنده A6 را کاهش دهد. اپل تمام طراحی تراشه را خودش انجام داده و سامسونگ تنها آن را براساس طراحی اپل تولید می‌کند.

تولید تراشه در سامسونگ در سه نوع مختلف انجام می‌شود، تراشه‌هایی که بطور کامل توسط خود این شرکت طراحی، معماری و تولید می‌شوند، تراشه‌هایی که براساس معماری شرکت‌های دیگر ولی توسط خود سامسونگ طراحی و تولید می‌شوند و تراشه‌هایی که معماری و طراحی آنها توسط شرکت‌های دیگر انجام شده و سامسونگ تنها آنها را تولید می‌کند. همکاری اپل و سامسونگ در تولید A6 از نوع سوم است.

پیش‌ از سامسونگ در طراحی تراشه‌های A4 و A5 نقش داشت و اپل با کمک سامسونگ این تراشه ها را طراحی کرده بود. اما اپل در معماری و طراحی A6 مستقل عمل کرده و از سامسونگ کمک نگرفته بود.

به این ترتیب اپل ارتباط خود با سامسونگ را بیش از پیش کاهش داده و در حال جایگزین کردن این شرکت با دیگر تولیدکنندگان تراشه است. شایعات حاکی از آنند که اپل یک شرکت تایوانی تولید کننده نیمه هادی را برای تولید A6 در نظر گرفته است.

منبع:زومیت
برچسب ها: اپل نقش سامسونگ در تولید تراشه A6 را کم رنگ کرد تا وابستگی به بزرگترین رقیبش را به حداقل برساند،
ارسال توسط پویا افشاری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدامیک از بازی های زیر بهتر است؟

صفحات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت

امکانات جانبی
blogskin
بازی آنلاین پرندگان خشمگین
بازی آنلاین شاهزاده ایرانی

وبلاگ خودم

قالب وبلاگ