تبلیغات
دانستنی ها - خودروی چوبی در ویتنام +عکس

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 آبان 1391
خودرو وسیله ای برای حمل و نقل است و نیازی نیست تا خیلی تجملی باشد اما عده ای به خودروهای تجملی علاقه دارند و عده ای دیگر تنها خودروهای عجیب را می پسندند.

جزییات بیشتر در ادامه ی مطلب
خودروهای شگفت انگیز و عجیب در دنیا زیاد نیستند و این عجیب بودن بیشتر از به خاطر طراحی و یا نوع ماده استفاده شده در ساخت آن ها است. برای مثال خودرویی ساخته شده از چوب بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

خودروهای چوبی قبلا ساخته شده اند اما به تازگی کار ساخت خودرویی چوبی در ویتنام به پایان رسیده است که تقریبا با باقی آن ها تفاوت دارد. این خودرو به طورکامل از چوب های بسیار عالی و مرغوب ساخته شده است.طراح و سازنده اصلی این خودرو " Le Nguyen Khang" می گوید: "ایده اصلی ساخت این خودرو زمانی به ذهن من رسید که یک دوست انگلیسی به شوخی به من گفت تا برایش یک خودروی چوبی درست کنم".

او این طرح و ایده را به کمک تعدادی از دوستانش و همچنین با توجه به اینکه در حرفه چوب نیز کار میکرد در ذهنش پرورش داد و توانست بعد از دوسال و در سال 2011 تقریبا ساخت آن را تمام کند. پس از آن به مدت 16 ماه بر روی قسمت های جزئی کار کردند تا ماه قبل که به طور کامل کار ساخت این خودرو تمام شد.او به خبرنگاران گفت این خودرو به غیر از موتور و چرخ ها از چوب هایی مانند بلوط و گردو ساخته شده و وزن آن تقریبا به 1.5 تن رسیده است و تنها موتور بی ام دبلیو قادر به تکان دادن این بدنه بسیار سنگین است. این خودرو می تواند تا سرعت 60 کیلومتر بر ساعت پیش برود.

سازنده این خودرو که قصد فروش آن را نیز ندارد می گوید این خودرو بسیار با ارزش است و تقریبا می توان قیمت آن را 24 هزار دلار برآورد کرد.


منبع:باشگاه خبرنگارانبرچسب ها: خودروی چوبی در ویتنام +عکس،
ارسال توسط پویا افشاری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدامیک از بازی های زیر بهتر است؟

صفحات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت

امکانات جانبی
blogskin
بازی آنلاین پرندگان خشمگین
بازی آنلاین شاهزاده ایرانی

وبلاگ خودم

قالب وبلاگ