تبلیغات
دانستنی ها - عحیب ترین ملات‌های ساخت خانه +عکس

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1391
آجر و سنگ و گچ از جمله مواد و ملات های اصلی ساخت خانه هستند. البته گاهی اوقات برخی از ساختمان سازها از مواد عجیبی برای ساخت خانه شان استفاده می کنند که در این مطلب با بعضی از این عجایب آشنا می شوید.


خانه لاستیکیخانه و کاشانه از جمله نیازهای هر انسانی برای زندگی است و نبود یک مکان برای زندگی می تواند برای هر خانواده ای بسیارسخت باشد.

برای ساخت خانه ها از مواد اولیه خاصی مانند آجر و یا سیمان استفاده می شود. البته دردنیا هستند ساختمان سازهایی که دست به ابتکارات جالب می زنند و با استفاده از مواد خاصی خانه هایشان را می سازند.

خانه لاستیکیهرساله میلیون ها لاستیک و تایر بدون توجه به اینکه برای محیط زیست آلودگی ایجاد می کنند دور انداخته می شوند این در حالی است که می توان از آن ها استفاده های زیادی کرد.

یکی از استقاده هایی که می توان از این لاستیک ها کرد ساخت خانه های مختلف است. در دنیا آرچیتکت هایی هستند که با استفاده از لاستیک خانه های زیبا و بزرگ می سازند. این خانه ها به محیط زیست کمک بسیاری می کنند. البته نگهداری از این خانه ها بسیار سخت است چرا که نباید خیلی گرم شوند.

خانه بطرییصدها برابر میزان لاستیک هایی  که هر ساله وارد محیط زیست می شوند بطری هایی هستند که دور انداخته می شوند. بطری های پلاستیکی نیز می توانند به عنوان یکی از بهترین وسیله ها برای ساخت خانه استفاده شوند.

مهمترین دلیل برای اینکه از این بطری ها برای ساخت خانه استفاده شود میزان قیمت آن ها و همچنین در دسترس بودن آن ها است. البته با کمک این بطری ها تنها می توان خانه های کوچکی را ساخت ولی در تایوان بعد از چندین سال تلاش یک سالن بزرگ از بطری پلاستیکی ساخته شد.

خانه روزنامه ایدر سال 1922 "الیس استنمن" آمریکایی ساختمانی از روزنامه ساخت که همگان را در آن زمان شگفت زده کرد. او برای ساخت این خ
انه روزنامه های زیادی را تهیه کرد و البته همه آن ها تبدیل به خمیر و سپس در خانه خود استفاده کرد.

وی هدف خود از این کار را کمک به محیط زیست و گسترش فرهنگ بازیافت می دانست.

خانه ای با استخوان های ماموتامروزه استفاده از استخوان های حیوانی که هزاران سال پیش منقرض شده است برای ساخت خانه بسیار گران قیمت خواهد بود اما با باستان شناسی هایی که انجام گرفته است مشخص شد که در گذشته مردم خانه هایی را با استفاده ازاستخوان های این حیوان می ساختند. نکته جالب این است تمام دیوارها و سقف این خانه ها از استخوان پوشیده شده بوده است.

خانه یخیسوئد کشور یخ و سرما است و مردم آن با سرما بیگانه نیستند از همین رو یخ می تواند یکی از موادی باشد که از آن برای ساخت خانه استفاده شود.

در یکی از روستاهای این کشور خانه ای از یخ ساخته شده است که همه وسایل داخلی آن نیز از همین ماده ایجاد شده اند. این خانه هر سال ساخته می شود چرا که در تابستان ها آب می شود و قابل استفاده نیست.
منبع:باشگاه خبرنگارانبرچسب ها: عحیب ترین ملات‌های ساخت خانه +عکس،
ارسال توسط پویا افشاری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدامیک از بازی های زیر بهتر است؟

صفحات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت

امکانات جانبی
blogskin
بازی آنلاین پرندگان خشمگین
بازی آنلاین شاهزاده ایرانی

وبلاگ خودم

قالب وبلاگ