تبلیغات
دانستنی ها - تویوتا و آئودی خودروهای بدون راننده خود را در CES امسال به نمایش می‌گذارند

لکسوس

وال استریت ژورنال گزارش کرده که دو شرکت خودروسازی تویوتا و آئودی قصد دارند تا در نمایشگاه CES لاس وگاس از خودروهای خودمختار خود پرده برداری کنند. این بدین معناست که تنها گوگل نیست که برروی خودروهای بدون نیاز به راننده فعالیت می‌کند و شرکت‌های خودروسازی نیز در این زمینه گام‌های بزرگی برداشته‌اند و به زودی این خودروها وارد جاده‌ها خواهند شد.

تویوتا و آئودی در نمایشگاه CES امسال خودروهای بدون نیاز به راننده خود را به نمایش خواهند گذاشت. تویوتا – خودروساز مطرح ژاپنی - یک ویدیو 5 ثانیه‌ای پخش نموده که نشان می‌دهد، لکسوس، مجهز به سنسورهای مختلفی شده که امکان حرکت خودرو بدون نیاز به کنترل راننده را میسر می‌کند. تویوتا معتقد است که فناوری جدید این شرکت صنعت خودرو را به عصر تازه‌ای وارد می‌کند.

نماینده آئودی نیز به وال استریت ژورنال گفته که این شرکت خودرو بدون راننده خود را در CES هفته آینده به نمایش خواهد گذاشت. جالب است بدانید که آئودی قصد دارد در خود نمایشگاه قابلیت پارک کردن خودکار این خودرو در پارکینگ را بدون دخالت انسان به نمایش بگذارد.


برروی سقف لکسوس LS600H تویوتا نیز همچون خودرو تحقیقاتی بدون راننده گوگل، یک لیزر نصب شده است که وظیفه راهنمایی خودرو را برعده دارد. این خودرو همچنین دارای رادار و دوربین‌های مختلف برای هدایت خودرو در جاده‌ها است.

خودروهای بدون نیاز به راننده، قادرند تا مقصد مورد نظر راننده بدون دخالت او و از طریق نشانگرهای مجازی، نرم افزار هوش مصنوعی، GPS و سنسورهای مختلف رانندگی کنند. گوگل یک تیم از نخبگان روباتیک را برای توسعه سیستم خود بکار گرفته است، خودرو مجهز به سیستم رانندگی بدون خودکار گوگل توانسته 300 هزار مایل را بدون نیاز به کنترل انسان طی کند.

چندی پیش نیز در زومیت خواندید که مجوز حرکت خودروهای بدون راننده در نوادا صادر شده است و این بدین معناست که این دست از خودروها به زودی بصورت عملی بکار گرفته خواهند شد.

منبع:زومیت
برچسب ها: تویوتا و آئودی خودروهای بدون راننده خود را در CES امسال به نمایش می‌گذارند،
ارسال توسط پویا افشاری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما کدامیک از بازی های زیر بهتر است؟

صفحات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت

امکانات جانبی
blogskin
بازی آنلاین پرندگان خشمگین
بازی آنلاین شاهزاده ایرانی

وبلاگ خودم

قالب وبلاگ